KİMYASAL İNCELTİCİLER

Geciktirici

Solvent bazlı serigrafi baskı mürekkeplerini inceltmek için kullanılır.

 

 

 

 


Ekstra Geciktirici

 

131/3 Yavaşlatıcı

 

Serigrafi mürekkeplerinde farklı amaçlarda farklı solvent grupları kullanılmaktadır. Mürekkebin kuruma süresinin hızlanması, yavaşlaması, erken kuruması gibi istenilen özelliklerde bu solvent grupları tercih edilir. Bu solvent özellikle boya viskostesinin düşmesini önlemek için ve solvent sarfiyatının önüne geçmek için tercih edilir.

131/4 Kalıp Açıcı Geciktirici

 

Serigrafi mürekkeplerinde farklı amaçlarda farklı solvent grupları kullanılmaktadır. Mürekkebin kuruma süresinin hızlanması, yavaşlaması, erken kuruması gibi istenilen özelliklerde bu solvent grupları tercih edilir. Bu solvent çok üstün temizleme kabiliyetine sahip olmakla beraber bazen yüzey tutunmalarında eritici özelliğinden dolayı ekstradan bağlayacılık sağlar.

G1, G2, G3, G4 Serigrafi Sulandırıcı

Serigrafi mürekkeplerinde farklı amaçlarda farklı solvent grupları kullanılmaktadır. Mürekkebin kuruma süresinin hızlanması, yavaşlaması, erken kuruması gibi istenilen özelliklerde bu solvent grupları tercih edilir.

PP Tutturucu

Polipropilen mürekkeplerinde bazen materyaller koronasız veya elektrik bombardımanı görmemiş olur. Oradaki elektriksel bağı kuvvetlendirmek için ekstra bir tutucuya ihtiyaç duyulur. Bu iki ara katmanı birbirine yapıştırmayı sağlar. Uygulama yapılacak yüzeye baskı yapılmadan önce pamuklu bezle sürülmesi ve takriben 10 dk sonra baskı yapılması uygun görülür.

Köpük Kesici

 

Serigrafi Temizlik Tineri

Sertleştirici PU

Poly uretan esaslı bir mürekkep olmasına karşı Polyester , Jaklon , Spor çanta kumaşları ,  deri etiket eva parmak arası terlik , elbise kılıfı (peva) , sektöründe çok parlak ve örtücü azo ve fitalat içermeyen kimyasal etkenlere dayanıklı yüksek dirençli çift ve tek karışımlı kullanılabilen bir serigrafi mürekkebidir. Katalizör miktarı %10 ile %20 arasında değişir mürekkebin istenilen kuruma süresine göre kullanılacak solventler değişiklik gösterir. Serrcolour G1 veya Serrcolour G3 kullanılması önerilir

NB Sertleştirici

Polyester , Jaklon , Spor çanta kumaşları ve deri etiket sektöründe çok parlak ve örtücü azo ve fitalat içermeyen kimyasal etkenlere dayanıklı yüksek dirençli çift karışımlı bir serigrafi mürekkebidir. Katalizör miktarı %10 ile %20 arasında değişir mürekkebin istenilen kuruma süresine göre kullanılacak solventler değişiklik gösterir. Serrcolour G1 veya Serrcolour G3 kullanılması önerilir

ZE Sertleştirici

Cam, metal ve polietilen malzemeler üzerine uygulama yaparken kullanılan boya 2 kompenantlı olduğundan bir katalizöre ihtiyaç duyulur . Burdaki katalizörün görevi tek başına kuruyamayacak tipteki mürekkeplerin kurumasını sağlamak ve kimyasal direncini arttırmaktır.

Tıkla Paylaş !